« Svibanj 2022 »

Svjedočanstva korisnika Zajednice Cenacolo
Autor: Helena Kolar Herceg, 6. 5. 2022.

Nakon 3 godine stanke uzrokovane Covid mjerama, danas smo opet u našoj školi imali priliku ugostili članove zajednice Cenacolo koji su učenicima ispričali svoje životne priče.

Ivica i David su svjedočanstvima pokušali učenicima osvjestiti i približiti svoje probleme u paklu ovisnosti te isto tako put kojim se trude izvući iz istih. Objasnili su kako možemo pomoći sebi ili drugima ukoliko se suočimo s nekim od istih ili sličnih problema.

Zanimljivo je da obojica svoje potresne životne priče jednostavno dijele na dva dijela: prije Boga i s Bogom. Isto tako, naglašavaju važnost okoline i njenu spremnost da usmjeri na pravi put onoga koji pada. Ivica nam je to zanimljivo opisao, rekavši kako je čovjek koji pada u ovisnost sličan stablu koje se ruši pa je malo tko spreman stati uz njega kako bi mu ublažio pad ili ga zadržao uspravnim.

Ivice i Davide, izuzetno nam je drago da smo imali priliku čuti Vaša svjedočanstva.

Nadamo se nastavku suradnje sa zajednicom Cenacolo, a neizmjerno se veselimo skorom izletu u kojem će naši učenici imati prilike uživo vidjeti kako Zajednica  izgleda i djeluje.

CENACOLO, VELIKO VAM HVALA I SRETNO!