Prva Google referentna škola predstavljena je u Varaždinskoj županiji

Kao prva Google referentna škola predstavljena je Osnovna škola Tužno u Varaždinskoj županiji.

Povratne informacije: Što naši učenici stvarno žele čuti?

Povratne informacije vitalan su element svakog obrazovnog okruženja. One su alat za procjenu napretka ali i ključni čimbenik koji potiče motivaciju, usmjerava učenje i oblikuje nastavu prema individualnim potrebama učenika.

Objavljen javni poziv za sudjelovanje u CARNET-ovom projektu BrAIn

Pozivaju se svi zainteresirani odgojno obrazovni radnici škola da se prijave na javni poziv za sudjelovanje u aktivnostima projekta BrAIn.

Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2024.

Peto izdanje natjecanja WorldSkills Croatia, najvećeg festivala strukovnog obrazovanja održat će se od 13. do 15. svibnja 2024. u Zagrebu.

Stižu kurikulumi o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole

Eksperimentalna primjena novih kurikuluma koji se razvijaju u sklopu CARNET-ovog projekta BrAIn provodit će se od sljedeće školske godine 2024./2025., a javni poziv školama bit će objavljen u travnju 2024. godine.

5 savjeta za mentalno zdravlje: Kako brinuti o sebi i drugima online

Obratite posebnu pozornost na to kako društvene mreže i internetski sadržaji utječu na vaše osjećaje, misli i ono što radite pa pokušajte pronaći više pozitivnih i motivirajućih sadržaja i ljudi koje ćete pratiti.

Hodanje i vožnja bicikla pospješuju mentalno zdravlje

Dobrobiti hodanja ili vožnje bicikla već su dobro poznati za tjelesno zdravlje, a nova studija ukazuje na korist za mentalno zdravlje jer radnici koji na posao stižu pješice ili biciklom postižu bolju koncentraciju i veći stupanj zadovoljstva.

Izdvajamo
  • Prva Google referentna škola predstavljena je u Varaždinskoj županiji
  • Povratne informacije: Što naši učenici stvarno žele čuti?
  • Objavljen javni poziv za sudjelovanje u CARNET-ovom projektu BrAIn
  • Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2024.
  • Stižu kurikulumi o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole
  • 5 savjeta za mentalno zdravlje: Kako brinuti o sebi i drugima online
  • Hodanje i vožnja bicikla pospješuju mentalno zdravlje
Štreberi i kampanjci

Sve bitne informacije iz učeničkog života koje su vas oduvijek zanimale a niste znali gdje ih možete pronaći.

Kalendar tekuće
školske godine –

2023./2024.

Nastavna godina počinje 4. rujna 2023. godine, a završava 21. lipnja 2024. godine, odnosno 24. svibnja 2024. godine za učenike završnih razreda srednje škole.

Pogledajte kalendar tekuće školske godine

Na današnji dan

16.4.2024.
1889.

Rođen Charlie Chaplin, američki filmski glumac, redatelj, scenarist, producent i skladatelj, jedan…

RedButton

Prijavi zlostavljanje nad djecom

U kojoj regiji Hrvatske živite?

Znanje na jednom mjestu

Edutorij

Središnje mjesto

za pohranu, objavu, razmjenu, ocjenjivanje i dohvat digitalnih obrazovnih materijala